MOJEKOLO je jedním z největších e-shopů v ČR. Společné hodnoty přivedly NAVZDORY, MOJEKOLO a výzvu Do práce na kole na společnou cestu. Sdílíme společné hodnoty, mezi které patří udržitelnost nejen v životě, ale i v byznysu a také ve vztahu k životnímu prostředí. Spolupráce tak na sebe nenechala dlouho čekat. Vznikla limitovaná edice peněženek a tašek z cykloduší. Opasky byly vyrobeny z cykloduší, které jsme navíc kombinovali s hasičkou hadicí.

Pojďte se společně s námi zaregistrovat již teď do květnové výzvy Do práce na kole. Těšíme se, že se uvidíme na startovní čáře :).

Odkaz LinkedIn: ZDE.

Tohoto úkolu jsme se zhostili s velkým nadšením. Ve spolupráci s Institutem enviromentálních technologií na Vysoké škole báňské jsme z elektroodpadu sestavili robota Reného (jméno má totiž význam „znovuzrozený“). Ukázali jsme tak, že ekologie a originalita mohou jít ruku v ruce a z recyklace se může stát umění. Renému přejeme, ať svou univerzitu dobře reprezentuje všech akcích, kde se objeví.

Vysoká škola báňská ukazuje, že i veřejná instituce se může úspěšně vydat cestou společenské zodpovědnosti. Máme z toho radost a těšíme se na další společné projekty.

Odkaz LinkedIn: ZDE.

Když město Ostrava s OZO Ostrava s.r.o. zahajovalo provoz nového Reuse centra, nemohli jsme u toho chybět. Naopak jsme skvělý počin města v oblasti cirkulární ekonomiky využili k uspořádaní užitečných workshopů. Ukázali jsme, jak zužitkovat staré mesh bannery OZO Ostrava a jak ze starých lahví od vína vyrobit skleničky. Třídění odpadu je rozhodně správný směr, my ale věříme tomu, že spousta věcí, která by jinak skončila na skládkách, může dostat ještě druhou šanci. Také proto naše workshopy perfektně zapadly do konceptu celé akce.

Nebylo to ale jen o starých materiálech. Důležitou součástí naší práce je také ECO Catering a poukazování na problematiku plýtvání s potravinami. Návštěvníci tak dostali možnost pochutnat si na naší udržitelné kuchyni, kde využíváme potraviny, které Češi a Evropané obecně nejčastěji vyhazují. Děti se po našich skořicových hranolcích ze staršího chleba mohly utlouct. Děkujeme za skvělou akci. Věříme, že Reuse centrum Ostrava bude občanům sloužit dobře.

Odkaz LinkedIn: ZDE.

Spousta firem touží být při výběru dárkových předmětů originální. Tato snaha ovšem často končí volbou hrnečku nebo tužky s logem společnosti z unifikovaného katalogu reklamních předmětů. Společnost Prestar mezi takové firmy nepatří. Ukázala, že i v oblasti reklamních předmětů chce uvažovat udržitelně. Společně s námi připravila pro své partnery dárkové sady s vínem, které se jen tak neokoukají. My jsme tak mohli třeba starým lahvím vdechnout nový život v podobě up- cycled skleniček.

Máme radost z každé nové firmy, která si včas uvědomí, že společenská odpovědnost se stává základní součástí její DNA, moderní marketingové komunikace a PR. Zároveň si uvědomujeme, že upcycling materiálů na dárkové předměty Svět nespasí, ale jde o sympatický krok, který mnohé potěší a nenásilnou formou také inspiruje. Navíc po těchto prvních krůčcích se ve firmách často následně nastavují procesy, které již mají reálné dopady na životní prostředí.

Odkaz LinkedIn: ZDE.

DHL Freight CZ je další firmou, která se řídí udržitelností a zvolila naše originální reklamní předměty. V dárkových sadách tak nechyběly upcycled skleničky ze starých lahví, vánoční ozdoby z gramofonových desek nebo skleněná brčka. Děkujeme DHL za podporu českých firem v produktů vyrobených v České republice.

Odkaz LinkedIn: ZDE.

Zlepšování životního prostředí je dlouhodobou prioritou Moravskoslezského kraje. Aktivit v tomto ohledu každoročně přibývá, čemuž nemůžeme jinak než fandit. Jsme rádi, že vedení MSK věnuje pozornost i takovým detailům, jako jsou reklamní předměty. I ty totiž mohou být stoprocentně udržitelné. MSK upřednostňuje české up-cycled dárkové sady, které se zrodily v ostravské agentuře NAVZDORY. Třeba designová miska a svícen vyrobený ze starých lahví, kde výrobním materiálem pro podstavec svícnu bylo odpadní dřevo. Prostě fajné dárky z fajného kraje.

Odkaz LinkedIn: ZDE.

Společnost Untraco je další ukázkou toho, jak se udržitelnost malými krůčky dostává do povědomí firem. Je pravdou, že klíčenky z jejích starých reklamních bannerů nejsou největší známkou udržitelnosti, ale jde o sympatický krok a důkaz, že firma bere téma společenské odpovědnosti vážně. Jde také vidět, jak obrovský posun v myšlení firem v posledních letech nastal. Už to totiž není jen o greenwashingových frázích, ale o reálných počinech s pozitivní inspirací na okolí. Děkujeme společnosti Untraco za odvahu se do takového projektu s NAVZDORY pustit.

Odkaz LinkedIn: ZDE.

Ani odpadní dřevo nemusí nutně skončit na skládce. Důkazem jsou tyto krásné svícny, které vznikly ve spolupráci se společností Smurfit Kappa. Problém dřevěného odpadu tím asi nevyřešíme, ale třeba se nám povedlo pár lidi inspirovat.

Odkaz LinkedIn: ZDE.

Že má originalita nějaké meze? Jestli ano, tak nám se je zatím najít nepodařilo :). Naopak jsme pro pražský Orange Bar navrhli neotřelé menu z materiálů, které by jiní možná vyhodili na skládku. To by ale nevznikla tato parádní menu ze starých gramodesek a autoplachet. Jejich přeměnu jsme si moc užili a opět ukázali, že udržitelnost může nabývat skutečně mnoho podob. Už se všichni těšíme, až je společně s vámi v Orange baru zapijeme.

Odkaz LinkedIn: ZDE.

Společnost SUEZ dlouhodobě podporuje firmy, které udržely výrobu v ČR. Díky tomu jsme zcela „na míru“ vyrobili originální etue z jejich starých bannerů a tím jsme jim také pomohli od trochy odpadu :). Jsme rádi, že SUEZ společně s námi myslí na životní prostředí. Každý krok se v rámci udržitelnosti počítá a se SUEZ těch kroků pořád přibývá.

Odkaz LinkedIn: ZDE.

Nabídku od TV Polar prezentovat filozofii našeho ECO cateringu, jsme rádi využili. Šlo totiž o skvělou příležitost, jak širší veřejnost seznámit s problematikou potravinových odpadů z domácností. Jde o oblast, která se v různé míře dotýká nás všech. Mimochodem, věděli jste, že průměrný Čech ročně vyhodí až 80 kilogramů potravin? V NAVZDORY díky chutným receptům uvařených ze starších potravin nenásilnou formou vzděláváme firmy i veřejnost.

Odkaz LinkedIn včetně videa: ZDE.

Firma bez marketingu, jako by dnes nebyla. hlavně bez toho “zeleného”. Jeho obsah ale obvykle zůstává stejně vágním a povrchním, jako je jeho samotné označení a příliš rychle sklouzne k tzv. greenwashingu. S Jakubem Mastíkem z agentury NAVZDORY jsme se bavili o tom, jak to dělat jinak. V čem se NAVZDORY liší o klasické reklamní agentury? Přečtěte si v rozhovoru.

Odkaz LinkedIn: ZDE.

Z plachty závodního speciálu Tatra dakarského jezdce Tomáše Tomečka jsme vytvořili originální reklamní předměty. Tato limitovaná edice obsahuje dva typy tašek a batoh. Jak je u nás zvykem, jsou tyto krásné kousky z autoplachty a starých autopásů ručně šité a každá taška je hrdým originálem. To jsou přidané hodnoty, které nás i naše partnery baví a za to jim patří naše díky.

Některé kousky z této limitované edice jsou k zakoupení zde.

Odkaz LinkedIn: ZDE.

Vodafone nás pověřil úkolem. Společně jsme měli vymyslet originální dárek, pro jejich zaměstnance, kteří se účastní sběru starých elektro zařízení. Po několika úvahách jsme se shodli na řešení, které v sobě snoubilo ekologii, up-cycling a praktičnost. Tímto řešením byla výroba bloků ze starých bannerů Vodafone, které se tak nadechly k novému životu. Bloky po vypsání stačí naplnit novými papíry a stylový obal tak není potřeba nikdy vyhazovat. Prostě nekonečný blok :).

Odkaz LinkedIn: ZDE.

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava je jednou z prvních vysokých škol u nás, která se rozhodla řešit reklamní předměty skutečně odpovědně. Ve VŠB-TUO se stává pravidlem, že staré materiály dostanou šanci na nový život. Jedním z příkladů jsou použité reklamní bannery, ze kterých jsme ve spolupráci s univerzitou vytvořili limitovanou edici nákupních tašek a pouzder (etují). Do výroby jsme navíc zapojili neziskový sektor, takže jsme o něco málo odlehčili životnímu prostředí, a zároveň také podpořili klienty neziskových organizací. Jsme rádi, že náš region je domovem pro univerzitu, která oblast společenské odpovědnosti (CSR) řeší skutečně komplexně, protože u reklamních předmětů nezůstalo :).

Odkaz LinkedIn: ZDE.